>

Preview - den #5

Evženie Votinská, 18.08. 2022 Aktuality

Všechny týmy, rozhodčí, komisaři a komentátoři streamů jsou v Brně a v Blansku připraveni na další nabitý den ME juniorů, který rozhodne o složení semifinálových dvojic, i skupin, které budou hrát od 5.-8., resp. 9.-12. místo.

Na brněnských stadionech Draků a Hrochů a na hřišti Olympie Blansko budou ve čtvrtek dohrány poslední zápasy obou skupin.

Celý program začne v 11:00 hod. v YD Baseball Areně, kde se utkají Velká Británie a Nizozemsko. Obhájce titulu podlehl v dramatickém souboji v nastavené směně Španělsku a bude si chtít spravit chuť a získat čtvrtou výhru. Británie, jako postupující tým z kvalifikace, má zatím bilanci dvou výher a dvou porážek, což je určitě úspěch.

Důležité utkání čeká na stejném stadionu od 15:00 hod. Francii proti Španělsku. Španělsko má na svém kontě 4 vítězství, Francie tři, a v případě úspěšné mise může pomýšlet na postup do semifinále.

Večerní čas je od 19:00 hod. je opět vyhrazen domácí české reprezentaci. Ta je zatím stoprocentní a uspět chce jistě i v souboji s Německem. To podlehlo v úterním utkání v Ostravě v dramatickém duelu Itálii. Česko si bude k postupu do semifinále stačit i porážka o 10 bodů.

Ve druhém brněnské areálu U Hrocha bude od 12:00 k vidění zápas mezi Irskem a Izraelem. Irsko zatím nevyhrálo žádné utkání a má nejhorší skóre 4:52 ze všech týmů. Izrael se radoval jednou, a to v zápase s Belgií.

Belgii čeká na stejném stadionu od 16:00 Itálie, která bude na dálku bojovat s Německem o postup do semifinále. Belgie se zatím na turnaji radovala jednou, když porazila Irsko. Itálie podlehla Česku, ale porazila těsně Německo.

Utkání týmů bez výhry, tedy Litvy a Rakouska, uvidí diváci v Blansku, kde se na místním Strawberry Fieldu hraje od 17:00 hod.

Všechna utkání budou opět streamována a komentována, vše najdete na YouTube WBSCEurope. České utkání pak také ve vysílání ČTSport Plus s komentářem Martina Kozáka a reprezentanta Martina Červinky.

Nezapomeňte si také prohlédnout nádherné fotografie od Lenky Brožové, Pavla Chorobika a Petry Voet zde

Starší články