1. Home >
  2. Summary - day #6

Summary - day #6

Evženie Votinská, 19.08. 2022 Aktuality

Do finále ME se probojovalo Španělsko a Nizozemsko, o třetí místo se tak utkají Itálie s Českem. Sestupujícími týmy jsou Irsko a Litva.

První semifinále bylo velmi dramatické, a o vítězství Španělska rozhodla dohrávka 7.směny. Do ní sice vstupovala Itálie s jednobodovým náskokem, ale ztratila ho hned v začátku inningu po homerunu Marca Rodrigueze. To byl popud pro trenéra Itálie pro výměnu startéra Taschiniho. Jeho náhradník Zingarelli ale nebyl tak dominantní, jak italský tým doufal, a dvoumetový odpal Pabla Costalese poslal Španělsko do finále.

Druhé semifinále mezi Českem a Nizozemskem mělo úplně odlišný průběh. Obhájce titulu nastoupil na domácí tým bez respektu. Hned v úvodní směně se pustili bez respektu do nadhozu i obrany českých hráčů a výsledkem bylo 7 bodů na jejich straně. Češi nedokázali adekvátně reagovat, a tak se nizozemský tým mohl po výhře 8:2 radovat z postupu do finále.

Ve skupině o 5.-8.místo zvítězilo Německo nad Velkou Británií 3:0 a bude hrát o konečné 5.místo. Ale určitě je to pro tento tým po loňském bronzu jen slabá náplast.

Francie sice s Izraelem prohrávala 0:2, ale nakonec si se svým soupeřem poradila 6:3, byť Izrael odpálil více hitů. Complete game s osmi strike outy odházel Mathis Nayral. Francii čeká Německo.

Irsko přišlo v utkání s Rakouskem o naději na zisk první výhry v dohrávce 5.směny, kdy obdrželo celkem 7 bodů. Rakousko nakonec vyhrálo rozdílem 12:2 a bude hrát o konečné 9.místo

Od stolu bohužel musel být rozhodnut zápas mezi Litvou a Belgií. Litva byla dosud v turnaji bez výhry, ale s Belgií hrála vyrovnanou partii a dostala se dokonce do vedení. Bohužel poté došlo k chybě litevského managmentu, který si nepohlídal počet nadhozů startujícího nadhazovače. Pro porušen tohoto pravidla pak bylo utkání kontumováno ve prospěch Belgie. Litva tedy sestupuje a bude hrát o konečné 11. místo s Irskem.

Starší články