1. Home >
  2. Mistrem Evropy je Španělsko

Mistrem Evropy je Španělsko

Evženie Votinská, 20.08. 2022 Aktuality

Titul Mistr Evropy juniorů získalo poprvé v historii této věkové kategorie Španělsko. Ve finále ME v Brně porazilo Nizozemsko 6:2. Zápas musel být kvůli dešti o 90 minut odložen, ale španělským pálkařům to vůbec nevadilo. Hned od začátku utkání hráli na pálce velmi agresivně a brzy se dostali do vedení 5:0. Nizozemští pálkaři se dostali do zápasu až ve 4.směně, kdy už ale hřiště skrápěl déšť. Utkání nakonec bylo na začátku 5.inningu za stavu 6:2 přerušen a posléze ukončen. Zlato tak získává Španělsko, stříbro Nizozemsko.

Bronzové medaile vybojovala česká reprezentace, která porazila Itálii 4:2. Tříbodovým homerunem, jenž určil ráz zápasu se hned v úvodní směně blýskl Michal Zelenka. Byl to jeho třetí odpal za plot na turnaji a celkem desátý českého týmu. Pro český tým je to osmá medaile v historii ME U18, šestá bronzová a první od roku 2018. Itálie neobhájila loňské stříbro a končí na turnaji čtvrtá.

Pátou příčku obsadilo Německo po výhře 14:1 nad Francií. Německý tým si šel pro výhru od začátku utkání, jeho nadhazovači povolili francouzským pálkařům pouze 2 hity a rozdali celkem 10 strike outů.

Velká Británie se může radovat. Jako tým z kvalifikace získala skvělé sedmé místo, nejlepší umístění na ME této věkové kategorie. V boji o tento výsledek porazila Izrael 9:3.

Týmy Belgie a Rakouska se pátečními výhrami zachránily v elitní skupině. Vzájemné utkání o konečnou 9.pozici pak bylo velmi vyrovnané. Rakousko rozhodlo o výhře 4:3 v dohrávce 7.směny, kdy obrana při dvou obsazených metách udělala hned dvě chyby a dovolila rakouskému hráči doběhnout pro rozhodující bod.

Utkání zklamaných a sestupujících týmů, tedy Irska a Litvy skončil výhrou irského národního týmu 11:3. Irové získali první vítězství v turnaji.

Konečné pořadí:
1. Španělsko
2. Nizozemsko
3. Česko
4. Itálie
5. Německo
6. Francie
7. Velká Británie
8. Izrael
9. Rakousko
10. Belgie
11. Irsko
12. Litva

Starší články