1. Home >
  2. Preview - den #7

Preview - den #7

Evženie Votinská, 20.08. 2022 Aktuality

Závěrečný den juniorského šampionátu rozhodne o konečném pořadí týmů v turnaji.

Již nyní je jisté, že z elitní skupiny sestoupí Litva a Irsko. Ani jeden tým dosud na ME nevyhrál, byť Litva měla k udržení velmi blízko. O výhru s Belgií přišla až vinou nedodržení pravidla o počtu nadhozů. Utkání se hraje od 13:00 na Kraví hoře, domácím stadionu extraligové Techniky Brno.

Největší pozornost ale bude samozřejmě upřena na utkání o medaile. Itálie se utká s Českem o bronz, Španělsko s Nizozemskem o zlato. Obě dvojice se na turnaji již potkaly.

Zápas o 3.místo je na programu od 14:00 hod. v YD Baseball Areně. Itálie prohrála se Španělskem těsně 2:3 a měla vítězství na dosah. Naopak český tým nezachytil začátek zápasu s Nizozemskem a k výhře měl daleko. Ve skupině v Ostravě vyhrálo Česko i díky třem homerunům 9:3.

Finále se pak hraje od 18:00 hod. na stejném stadionu. Oba účastníci už mají jistotu postupu na MS a nyní si to rozdají o mistrovský pohár. Ve skupině na Hluboké se radovalo Španělsko, které vyhrálo až v nastavené směně 4:3. Nizozemsko může získat svůj 18. titul evropských šampiónů, Španělsko pak vůbec první zlatou medaili z ME této věkové kategorie.

O 5.místo se utká Německo s Francií. Oba týmy skončily ve skupině na 3.místě, Německo včera porazilo Velkou Británii, Francie Izrael. Německo tak určitě skončí hůře, než na posledním turnaji (3.), Francie obhajuje právě 5.místo. Hraje se už od 10:00 hod. na hřišti Draků Brno.

Velkou Británii, která postoupila na ME z kvalifikace, čeká utkání s Izraelem o konečnou 7.pozici. A právě na této příčce skončil Izrael vloni. Utkání se hraje od 16:00 hod. na hřišti Hrochů Brno.

Šťastnější ze zápasů o 9.-12. místo, tedy Belgie a Rakousko čeká vzájemný souboj o 9.místo. Pro Belgii je to určitě úspěch, protože do turnaje postoupila z kvalifikace. Rakousko bylo na posledním ME osmé. Hraje se od 12:00 hod. na stadionu U Hrocha.

Všechna utkání budou opět stremována na YouTube WBSCEurope, fotografie najdete zde

Starší články