1. Home >
  2. Summary - den #5

Summary - den #5

Evženie Votinská, 18.08. 2022 Aktuality

Česko, Itálie, Nizozemsko a Španělsko – to jsou týmy postupující do semifinále ME U18. Rozhodly o tom poslední zápasy ve skupinách, které se dohrávaly v Brně a v Blansku.

Ve skupině A bojovala o naději postoupit do bojů o medaile Francie proti Španělsku, které dosud na turnaji neprohrálo. Francouzský tým v úvodu ztrácel, ale vždy se dokázal vzchopit a po 6směnách byl stav zápasu nerozhodný 4:4. O vítězi nerozhodl sedmý inning, a tak přišel na řadu tie-break. Francouzským hráčům se nepodařilo udělat žádný bod. Španělům díky odpalu Andersona Peňi ano, a tak mohli slavit druhou výhru v nastavené směně a prvenství ve skupině.

Ranní zápas odehrála v YD Baseball Areně Velká Británie s Nizozemskem. Britové se první dvě směny drželi, ale nakonec podlehli obhájcům titulu 3:13 a ve skupině A skončili na 4.místě, Nizozemsko je druhé.

Rakousko rozhodlo o své vysoké výhře nad Litvou 12:1 sedmi body ve 3.inningu a získalo tak první vítězství v turnaji. Complete game odházel Maximilian Luger apomohl tak svému týmu k 5.příčce v tabulce skupiny A, Litva je šestá.

Také ve skupině B měly teoretickou naději na postup do semifinále tři týmy. První krok k postupu udělala Itálie vítězstvím nad Belgií 11:2.
O konečném pořadí skupiny pak rozhodl večerní duel mezi Německem a Českem. Utkání bohaté na dlouhé odpaly vyhrálo Česko 15:10 a skončilo tak na prvním místě ve skupině. Itálie je druhá, Německo třetí. Zápas se musel každému divákovi líbit, odpal střídal odpal. Dva z nich, ty z českých pálek, spadly až za plot. Třetí homerun v turnaji trefil Matouš Bubeník, druhý Michal Zelenka. V utkání padlo celkem 29 hitů a nadhazovači dohromady rozdali 18 strike outů.

V souboji Irska s Izraelem byl úspěšnější Izrael 10:0, a skončil ve skupině na 4.místě. Litva na svůj první úspěch na turnaji stále čeká.

Starší články