>

Preview - den #6

Evženie Votinská, 19.08. 2022 Aktuality

Na ME juniorů skončily základní skupiny a týmy čekají první utkání ve finálové části o konečné umístění.

Největší pozornost bude určitě věnována dvěma semifinálovým duelům. V tom odpoledním se od 15:00 utkají v YD Baseball Areně Španělsko a Itálie. Španělsko vyhrálo bez porážky skupinu A, Itálie skončila s jednou prohrou od českého týmu na druhém místě skupiny B. Stejní soupeři se utkali v semifinále i v roce 2021 a úspěšnější 7:5 byl italský výběr.

Druhými semifinalisty jsou Česko a Nizozemsko. Česko zvládlo bez porážky vyhrát skupinu A, Nizozemsko bylo po porážce od Španělska ve skupině B druhé. Domácí tým se určitě může těšit na podporu fanoušků, a tak věříme ve skvělou atmosféru. Hraje se od 19:00 hod. na hřišti Draků Brno.

Ve skupině o 5.-8. místo se střetne Německo s Velkou Británií a Francie s Izraelem. Německo obhajovalo na turnaji bronz, ale porážky od Česka a Itálie ho do semifinále nepustily. Velká Británie je naopak příjemným překvapením, neboť se na ME dostala až z kvalifikace. Utkání se hraje od 11:00 v YD Baseball Areně. Francie předvádí na turnaji dobré výkony, podlehla pouze Nizozemsku a po velkém boji Španělsku. Izrael skončil na minulém ME na 7.místě a určitě je v jeho silách vybojovat tuto pozici i letos. Utkání se hraje v Blansku na Strawberry Fieldu od 17:00 hod.

O první výhru na turnaji bude v utkání s Rakouskem bojovat Irsko. Rakousko bylo na minulém ME osmé, Irsko na něm nestartovalo Hraje se od 12:00 hod. v areálu U Hrocha. Druhým týmem bez výhry je Litva. Ta sehraje od 16:00 hod. na stejném místě zápas s Belgií. Poražení budou pak hrát o udržení v elitním turnaji ME U18.

Všechna utkání budou opět streamovány na YouTube WBSCEurope, fotogalerii najdete zde

Starší články